Website

Dieta prawdziwego gracza

September 13, 2018

Autor : Kamui

Dieta gracza :

...uuu drażliwy temat, czyż nie ?

Jak to jest z tym jedzeniem, czy dalej jesteśmy tymi samymi trollami jaskiniowymi ze słynnego odcinka South Park, który tak celnie nas punktował ?Więc chipsy, pizza, cola, energy drinki ? Czy to wszystko co jemy podczas dłuższych/codziennych sesji grania ? Kiedyś może tak. Dziś ? Nie sądzę.Twitch.tv który swojego rodzaju jest naszym oknem na to jak wygląda gracz z perspektywy obserwatora dość daje nam trochę inny punkt widzenia na to, czyż nie ?

Przed kamerą dość często siedzi dobrze uczesany, nie najgorzej ubrany chłopak/facet.

W przypadku kobiet sprawa wygląda zupełnie inaczej. Pełny make up, nie rzadko outfit jak na wypad "na miasto".

Pytanie tylko czy aby na pewno nasi ulubieńcy z Twitch.tv czy gamingowej części youtuba to wiarygodne źródło danych co do tego jak wyglądamy i jak żyjemy ? My przeciętni gracze.Gram w gry od 20 lat, spotkałem na swojej drodze wszelkiego rodzaju graczy. Wszechobecny Voice chat czy to w życiu gildyjnym czy w przypadku casualowych gierek w LoL'a umożliwia nam poniekąd zapoznanie się z rutynami naszych wirtualnych przyjaciół. Jak często rozmowa schodzi na temat jedzenia ? Tej 2 dniowej pizzy leżącej obok klawiatury i kraty piwa pod biurkiem ? a jak często na temat wycieczek górskich, proteinowych shakeów, czy diety nisko kalorycznej ?Czy dalej jesteśmy tymi samymi brudnymi, śmierdzącymi, jedzącymi śmieciowe żarcie gówniarzami (hej, mówię tu o sobie - piękne czasy !) czy z tego wyrośliśmy ?

Jak wiele z tych okropnych przyzwyczajeń z nami zostało do dziś ?

Cały świat dookoła nas kładzi tak ogromny nacisk na bycie FIT. Zdrowe jedzenie, ćwiczenia, bieganie, siłownia, wszystko to by pokazać na instagramie że żyjemy prawie jak gwiazdy z hollywood. Czy my gracze ulegliśmy ? a może po prostu zmądrzeliśmy, bo czy tego chcemy czy nie czasem z domu wyjść trzeba - całkiem przyjemnie jest wtedy przed wyjściem spojrzeć w lustro i pomyśleć "uh, nie jest aż tak źle jak na 20 lat siedzenia przed PC 12h dziennie" .W moim wypadku właśnie tak to wyglądało, chcę grać w gry i siedzieć na dupie 12h dziennie, kiedy tylko mogę, chcę jednak też czuć się dobrze z samym sobą. Jem w miarę rozsądnie, pije jeszcze rozsądniej ( serio nie potrzebujesz tej dietetycznej coli czy fanty, woda nie jest twoim wrogiem, wiem że to boli na początku, ale warto...to jakieś 20 łyżeczek cukru dziennie mniej )Nie wiem jak powinien się czuć przeciętny 30 latek z bardziej aktywnym trybem życia niż ja, wiem jednak że czuje się całkiem nieźle jestem przekonany że dużej mierze zawdzięczam to temu że 10 lat temu zmieniłem swoje nawyki żywieniowe i nie pozwoliłem swojemu zwalniającemu metabolizmowi sprawić bym czuł się okropnie z samym sobą. Biegam nawet czasem, czasem.